ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Kalithea - Vila Memphis
Vila Memphis

 

Вила МЕМФИС – Калитеа  2021

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ    / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

29.05 – 05.06

7

109 € промо

119 € промо

05.06 – 12.06

7

209

229

12.06 – 19.06

7

259

269

20.06 -  27.06

7

279

289

27.06 – 03.07

7

319 

329 €

03.07 – 10.07

7

359

369 

10.07 – 17.07

7

399 €

409 

17.07 – 24.07

7

409

419 

24.07 – 31.07

7

409

419 

31.07 – 07.08

7

409

419 

07.08 – 14.08

7

409

419 

14.08 – 21.08

7

379 €

389 €

21.08 – 28.08

7

329 €

339 

28.08 – 04.09

7

279 €

289

04.09 – 11.09

7

239

249

11.09 – 18.09

7

199 

209 €

18.09 – 25.09

7

159

169 €

 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

Период

Бр.на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

03.07 – 12.07

9

469

479 €

12.07 – 21.07

9

509

519 

21.07 – 30.07

9

509 €

519 

30.07 – 08.08

9

509

519 

08.08 – 17.08

9

509 €

519 €

17.08 – 26.08

9

479

489

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 и 9 НОЌИ.   

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 

 

НАПОМЕНА:

 • Во студијатае е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;

                    Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

 • Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

 

Важат општите услови за патувањe на СКТМ !