ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Kalithea - Vila Ammos
Vila Ammos

Aммос Апартманите “B” категорија и се наоѓаат на шеталиштето во строгиот центар на Калитеа. Од вилата до градската плажа има неколку минути пешачење или 200 метри удолница. Под самите апартмани се наоѓа бутик и продавница како и канцеларија за прием на гостите и оставање на багаж. Исто така, во вилата има wi-fi (за јачината на интернет конекцијата агенцијата не гарантира и не одговара).

Вилата располага со студија на високо приземје и кат (трокреветни, четворокреветни и едно 6то креветно студио) опремени со кујна, клима (вклучена во цената) , ТВ, wc  и балкон која гледа према шеталиштето или задната страна на вилата.

GPS координати: 40°4’33”N,23°26’50”E

 

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТЕНИ ДО 30.04.2022

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / САБОТА НА САБОТА

период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

коментар

21.05-28.05.2022

7

69

89

Промо цени

28.05-04.06.2022

7

99

109

Промо цени

04.06-11.06.2022

7

139

159

 

11.06-18.06.2022

7

189

219

 

18.06-25.06.2022

7

259

279

 

25.06-02.07.2022

7

289

299

 

02.07-09.07.2022

7

309

329

 

09.07-16.07.2022

7

329

349

 

16.07-23.07.2022

7

329

349

 

23.07-30.07.2022

7

329

349

 

30.07-06.08.2022

7

329

349

 

06.08-13.08.2022

7

329

349

 

13.08-20.08.2022

7

319

329

 

20.08-27.08.2022

7

299

309

 

27.08-03.09.2022

7

259

279

 

03.09-10.09.2022

7

189

219

 

10.09-17.09.2022

7

149

189

Промо цени

17.09-24.09.2022

7

99

119

Промо цени

 

ВИЛА АМОС - КАЛИТЕА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА / НЕДЕЛА НА НЕДЕЛА

период

Ноќ.

1/3 (студио за 3 лица)

1/4 (студио за 4 лица)

1/6 (студио за 6 лица)

коментар

22.05-29.05.2022

7

69

89

119

Промо цени

29.05-05.06.2022

7

99

109

149

Промо цени

05.06-12.06.2022

7

139

159

189

 

12.06-19.06.2022

7

189

219

259

 

19.06-26.06.2022

7

259

279

329

 

26.06-03.07.2022

7

289

299

349

 

03.07-10.07.2022

7

309

329

359

 

10.07-17.07.2022

7

329

349

379

 

17.07-24.07.2022

7

329

349

379

 

24.07-31.07.2022

7

329

349

379

 

31.07-07.08.2022

7

329

349

379

 

07.08-14.08.2022

7

329

349

379

 

14.08-21.08.2022

7

319

329

349

 

21.08-28.08.2022

7

299

309

329

 

28.08-04.09.2022

7

259

279

299

 

04.09-11.09.2022

7

189

219

249

 

11.09-18.09.2022

7

149

189

209

Промо цени

18.09-25.09.2022

7

99

119

159

Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела или Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Куманово-Трансфер до Скопје – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Недела:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ-Сабота:

 • 05:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес
 • 07:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удовo
 • 06:00 h Скопје (Дрводекор)
 • 06:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • 07:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • 07:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
 • 08:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

СААТНИЦА НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

GPS : 40°4’33”N,23°26’50”E