ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
Nea Flogita - Vila Bouzalis
Vila Bouzalis

15% попуст за целосна уплата до 26. декември 2022
Напомена: Секоја резервација без уплата е валидна само 24 часа.

Во централниот дел на полуостровот Халкидики, на само педесетина километри југоистoчно од Солун  се наоѓа туристичкото место Неа Флогита, препознатливо по централниот парк со фонтаните и зелениот појас со палми. Длабочината во морето е умерена што го прави ова туристичко место уште попривлечно за децата. Местото е одлично снабдено во текот на летната сезона-изобилува со маркети, пекари, слаткарници,таверни, ресторани, а токму тука е и најпозната плажа „Pastazi“ која нуди одлична забава за младите.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето.  

Вилата располага со апартмани со најразлична големина кои се целосно реновирани; дел од сместувачките капацитети имаат директен поглед на море, а останатите имаат поглед на улица или во дворот на вилата, а се наоѓаат на прв и втор спрат. Сите сместувачки капацитети имаат сопствено купатило и се опремени со кујни (електрични шпорети со рерни, фрижидери со одвоени комори и основни садови за готвење и јадење), телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Студијата и апартманите се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во најголем дел од сместувачките капацитети е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има паркинг простор.

Вила Bouzalis’ – Неа Флогита

Термин:

Ноќи:

1/3 апартман

 

1/4 апартман

(без поглед)

1/4 апартман

1/5 апартман

(море)

1/5 апартман

(улица-дуплекс)

1/6 апартман

(дуплекс)

1/8 апартман
(дуплекс)

20.05-30.05.2023

10

200 € (12.400)

250

(15.500)

300

(18.600)

400

(24.800)

350

(21.700)

400

(24.800)

450

(27.900)

30.05-09.06.2023

10

250  (15.500)

300

(18.600)

350

(21.700)

500 

(31.000)

450 

(27.900)

500 

(31.000)

550  

(34.100)

09.06-19.06.2023

10

300  (18.600)

350

(21.700)

400

(24.800)

550 

(34.100)

500 

(31.000)

550 

(34.100)

600 

(37.200)

19.06-29.06.2023

10

400  (24.800)

450

(27.900)

500

(31.000)

650 

(40.300)

600 

(37.200)

650 

(40.300)

700 

(43.400)

29.06-09.07.2023

10

450  (27.900)

500

(31.000)

550

(34.100)

750 

(46.500)

700 

(43.400)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

09.07-19.07-2023

10

550  (34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

800 

(49.600)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

900 

(55.800)

19.07-29.07.2023

10

550  (34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

800 

(49.600)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

900 

(55.800)

29.07-08.08.2023

10

550  (34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

800 

(49.600)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

900 

(55.800)

08.08-18.08.2023

10

550  (34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

800 

(49.600)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

900 

(55.800)

18.08-28.08.2023

10

550  (34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

800 

(49.600)

750 

(46.500)

800 

(49.600)

900 

(55.800)

28.08-07.09.2023

10

350  (21.700)

400 

(24.800)

450

(27.900)

650 

(40.300)

600 

(37.200)

650 

(40.300)

700 

(43.400)

07.09-17.09.2023

10

250  (15.500)

300 

(18.600)

350

(21.700)

500 

(31.000)

450 

(27.900)

500 

(31.000)

550 

(34.100)

Напомена: 

- Сместувачките капацитети немаат пространа површина и заради ограничниот  простор во собите не се препорачува да се сместуваат повеќе лица   од веќе предвидените кревети за спиење.

- Цените  во табелата се однесуваат за наем на цело студио или апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз                                                             - Туристичката агенција има право да ги продаде преостанатите капацитети по last minute понуда. Патникот нема право да бара рефундација доколку има разлика во цената                                                                                                                                                                 - Доколку патникот го откаже аранжманот кој го уплатил по early booking цена, се применуваат општите услови за отказ согласно потпишаниот договор за патување. Патникот не може да го користи истиот попуст за следен термин

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари

- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Неа Флогита

- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот

- Цена на повратен билет –45 евра; деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 години-35 евра…Цена за билет во еден правец 30 евра; деца од 2-12 години- 25 евра. Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата.

Напомена: Патниците се оставаат до најблиската локација до каде има пристап за превозното средство. Секој патник самостојно го пренесува својот багаж од автобусот до сместувачките капацитети. Багажот е ограничен на еден голем куфер и една мала патна торба по патник.