Nei Pori - Vila Giota
Vila Giota

Вила “GIOTA” се наоѓа на одлична лoкација во центарот на Неи Пори на околу  100m од плажа, Располага со апартмани со една спална соба за 6 лица на II кат (две единечни легла и едно дополнително во спалната соба и еден брачен и единечен во дневната соба каде што е и кујната). Од двете соби се излегува на голема аголна тераса. Апартман за 6 лица на III кат (поткровје) Распоредот на легла во овој апартман е еден брачен во кујната каде има затворена тераса со поглед кон центар и море, спална соба со две брачни легла каде се излегува на тераса со поглед кон центарот. Апартманите се опремено со: кујна со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер, тоалет, TV, гардеробер, тераси со масичка и столчиња. Wi-Fi интернет - бесплатен, клима со доплата 6€ од ден на лице место.  Апартманите се наоѓаат на II и III кат. Гостите со сопствени возила, може да паркираат пред вилата. Ви посакуваме пријатен престој. 

GPS Coordinates:  39.975643, 22.655358

EARLY BOOKING - Лето 2023
10% попуст за целосна уплата до 01.03.23 | 5% попуст за целосна уплата до 01.04.23

"GIOTA"
Неи Пори
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
21 28 4 11 18 25 2 9 16 23 30 6 13 20 27 3 10 17
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
АПТ /4+2/ 105 145 185 225 255 275 455 495 545 545 545 545 545 285 245 205 165 125
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА
- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во апартман плаќаат минимум 2 лица | 3-то | 4-то | 5-то и 6-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.
- Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТЕН!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
- Доплата за клима - 6€ од ден (се плаќа на лице место);
- Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз НЕИ ПОРИ, според термини од табелата Патни Информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Неи Пори (310km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Катерини - Неи Пори
Автопат (Е75)
Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (7.10€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Неи Пори: 15:00 по МК време / 16:00 по ГР време (веднаш пред вилата)