ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Thassos - Vila Olga & Hristina
Vila Olga & Hristina

ВИЛА “ОЛГА И ХРИСТИНА“  30 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

МОРЕ – ПЛАНИНА - БОРОВА ШУМА

Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос.Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија.Ипсарион со 1.204мнв е планината која гордо извишена стои над плажата Скала Потамиа и Голден биџ.Во должина од 3км.се простира плажата на Скала Потамиа и Голден Бич споени во една плажа , означени со плаво знаменце за чистота и квалитет.Кога сонцето ќе го достигне зенитот на својот одсјај , плажата асоцира на злато.
Вила “ОЛГА и ХРИСТИНА“ лоцирана во Скала Потамиа  на оддалеченост околу 30 тина метри од плажата Голден биџ.Извонредна местоположба на вилата која излегува на една од најубавите плажи на островот.На само неколку метри од вилата има супермаркети,ресторани,таверни .....                                                                                            

КОРИСТЕЊЕ НА:  КЛИМА УРЕД , WI – FI   ( БЕСПЛАТНО)

GPS координати:

40.718650321026814, 24.755107510438016

40°43’07.0″N 24°45’18.4″E

 

               ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

ПЕРИОД

MAJ

Ј У Н И

Ј У Л И                                             

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

31

07

14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

30

06

13

20

НОЌЕВАЊА

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

 

7

СТУДИО
1/3
СТД.бр.3,4,5,6

 

209

 

239

 

279

 

329

 

389

 

439

 

469

 

529

 

539

 

539

 

519

 

469

 

449

 

359

 

279

 

239

 

209

ЗА РАНО РЕЗЕРВИРАЊЕ (EB) СЕ УПЛАТУВА АВАНС 50% ОД ВРЕДНОСТА НА АРАНЖМАНОТ ДОДЕКА ТРАЕ АКЦИЈАТА.ОСТАТОКОТ ОД 50% 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ.

НАПОМЕНИ:

-ПАТНИЦИТЕ ТРЕБА МИНИМУМ 48 ЧАСА ДА СЕ ИНФОРМИРААТ ЗА ЧАСОТ И МЕСТОТО НА ПОАЃАЊЕ;

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ДВАЕСЕТ И ЕДЕН ДЕН (21) ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;

-ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА) САМО ДОКОЛКУ  ПАТНИКОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНАТА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЦЕНИТЕ(ЗГОЛЕМУВАЊЕ ИЛИ НАМАЛУВАЊЕ) СО ОБЈАВУВАЊЕ НА НОВ ЦЕНОВНИК НЕМА ДА СЕ МЕНУВА ЦЕНАТА НА ВЕЌЕ ДОГОВОРЕНИТЕ УСЛУГИ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ОТКАЗ НА АРАНЖМАНОТ  ОД СТРАНА НА ПАТНИКОТ ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ;

- МОЖЕ ДА СЕ НАПРАВИ ОСИГУРУВАЊЕ ОД РИЗИК – ОТКАЗ НА АРАНЖМАН ВО ОСИГУРИТЕЛНА КОМПАНИЈА;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО СТУДИЈАТА , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МЕСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА ИЛИ ПО ВРАЌАЊЕТО АГЕНЦИЈАТА ЌЕ ПОБАРА НАПЛАТА ОД ПАТНИКОТ ЗА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1.5 € ОД НОЌ (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета)

 

АПАРТМАНИТЕ:
 ИМААТ КРПИ ЗА ЛИЦЕ;
 ИМААТ ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА И САПУН;
ЧИСТЕЊЕ 2 ПАТИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 7 ДЕНА;

 

ДОПЛАТА ЗА  ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА:

60 € за возрасни – повратна карта

45€ за деца до 12 години – повратна карта;

45 € за возрасни или деца – карта во еден правец

*Поаѓање од Штип пред Нова пошта во 01:00 часот;

*Поаѓање од Скопје на паркингот спортска сала Борис Трајковски во 01:00 часот

 

ДОПЛАТА ЗА БРОДСКА КАРТА :

20€ за возрасни – повратна карта;
15 € за дете од 02 – 12 години – повратна карта

 

 

Опис на студијата  во Вила „ОЛГА и Христина“

Вилата Олга и Христина е лоцирана во местото Скала Потамиа на само 30 тина метри од плажа.Излегува на познатата плажа Голден бич или златна плажа која е воедно најголемата плажа на островот.Сите соби имаат страничен поглед на море.Во непосредна близина на вилата имате супермаркети,многу таверни ,сувенирници ........
Вилата располага со трикреветни студија  убаво опремени и чисти ......

СТУДИО  БР.3  (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и комотен двор со страничен поглед на море.

Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,мини кујна со садови,решо со две рингли,мал фрижидер со комора,чајник ,тостер,тв,клима уред, плакар за алишта,дворче со маса и столови.Студиото располага со стандардно купатило со вц 


СТУДИО  БР.4  (1/3)

Студиото се наоѓа на приземје и излегува на убав и комотен двор со страничен поглед на море.

Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,мини кујна со садови,решо со две рингли,мал фрижидер со комора,чајник ,тостер,тв,клима уред, плакар за алишта,дворче со маса и столови.Студиото располага со стандардно купатило со вц .

СТУДИО  БР.5  (1/3)

Студиото се наоѓа на први кат и излегува на убава тераса со страничен поглед на море.

Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,мини кујна со садови,решо со две рингли,мал фрижидер со комора,чајник ,тостер,тв,клима уред, плакар за алишта,дворче со маса и столови.Студиото располага со стандардно купатило со вц .

СТУДИО  БР.6  (1/3)

Студиото се наоѓа на први кат и излегува на убава тераса со страничен поглед на море.

Студиото располага со еден дупол кревет и еден поединечен кревет,мини кујна со садови,решо со две рингли,мал фрижидер со комора,чајник ,тостер,тв,клима уред, плакар за алишта,дворче со маса и столови.Студиото располага со стандардно купатило со вц .

 

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД

Град

Место на тргнување

Време

Куманово

Бензинска пумпа Макпетрол

00:15 часот наутро

Скопје

Спортска сала Борис Трајковски

01:00 часот наутро

Велес

Мотел Македонија бенз.Мак.Оил

01:45 часот наутро

Кочани

Основен Суд

00:15 часот наутро

Штип

Нова Пошта

01:00 часот наутро

Неготино

Бензинска пумпа Макпетрол

02:15 часот наутро

Гевгелија

Бензинска пумпа Окта-Шимов

03:00 часот наутро

ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА

Прилеп

Бензинска пумпа Лукоил

00:45 часот наутро

Битола

Спортска сала

00:00 часот наутро