Nea Potidea - Vila Tanja
Vila Tanja

Куќа „Тања“ е лоцирана централно во Неа Потидеа, во третиот ред куќи, на само 70 метри од плажа. Околу неа има слободни места за паркинг. Има голем убаво уреден двор со зеленило и со скара. Секој од апартманите е со по една спална соба во која има брачен – француски кревет и во втората соба каде што е комплетно опремената кујна има уште две одвоени легла. Опремена е со стандарден, но квалитетен мебел. Имаат големи убави тераси со поглед од двете страни. Сите имаат ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената.

20% попуст за целосни уплати заклучно со петок 16 декември

Цени по лице  7 ноќевања вклучен превоз

Термини НОЌЕВАЊА 1 И 2 ЛИЦЕ 3 И 4 ЛИЦЕ
21/05-28/05 7 79 45
28/05-040/6 7 99 45
04/06-110/6 7 119 45
11/06-18/06 7 139 45
18/06-25/06 7 155 45
25/06-02.07 7 175 45

Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица

 

 Ценовник наем апартман 7 ноќевања

Термини НОЌЕВАЊА 1/4 Апартман
02/07-09/07 7 420
09/07-16/07 7 455
16/07-23.07 7 490
23/07-30/07 7 525
30/07-06/08 7 525
06/08-13/08 7 525
13/08-20/08 7 490
20/08-27/08 7 455

 

Цени по лице  7 ноќевања вклучен превоз

Термини НОЌЕВАЊА 1 И 2 ЛИЦЕ 3 И 4 ЛИЦЕ
27/08-03/09 7 175 45
03/09-10/09 7 155 45
10/09-17/09 7 139 45
17/09-24/09 7 119 45
24/09-1/10 7 79 45

 Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица

 

Напомени и услови:

Цените во табелите 1 и 3 или вонсезонски се објавени по лице за пакет аранжман од 7 ноќевања со вклучен превоз. Доколку се патува со сопствен превоз се одбиваат по 10 евра од првите 2 лица или 20 евра од вкупната – финална цена на аранжманот
Цените во табелата 2 или сезонски се објавени за наем на апартман за 4 лица, во истиот може да престојуваат помалку лица но не повеќе од 4 возрасни и 1 дете до 2,99 години, при тоа цената останува непроменета – иста


Цената за автобуски превоз изнесува:
3.100 денари (50 евра) за возрани
2.480 денари (40 евра) за деца до 11,99 години


Термините во табелата се денови на започнување и на завршување на аранжманот
За патниците кои користат организиран превоз поаѓање од Скопје е во 3:00 часот на паркингот спроти хотел Холидеј Ин, а состанок на групата е во 2:30 часот. Поаѓање од Велес 03.45 БП мотел Македонија. Агенцијата – организатор на патувањето го задржува правото за промена на времето и местото на тргнување, ве молиме минимум 24 часа пред секое тргнување да се информирате за потврда на времето и местото.
Патничкото – здравствено осигурување кое е задолжително не е вклучено во цената на аранжманот
Цените објавени во табелите се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денарска противвредност (1 евро = 62 мкд)
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на промоција или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Клиентите кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена
Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Официјална е единствено онаа резервација направена со уплата од најмалку 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот, а според Општите услови за патување кои се составен дела на секој меѓусебно потпишан Договор за патување се врши најдоцна 15 дена пред терминот на тргнување
Сместување во собите е од 14:00 – 15:00 а напуштање на истите е најдоцна до 9.00 часот по локално време
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите истата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место
Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/ апартман
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени – дополнителни трошоци
Агенцијата не може и нема да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенција
За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ и партнер агенција