Polihrono - Vila Alex Lux
Vila Alex Lux

 
10% попуст за резервации направени до 07.12.2022, со 30% уплата при резервација,
ДОПЛАТА до 100% до 31.12.2022

40.017528, 23.528434

Цените се за НАЕМ на СОБА за 7 ноќевања

Вила Алекс Лукс е ново изградена вила 2022, истата се наоѓа во Полхроно, на 30м одалеченост од плажа, истата располага со едноспални апартмани за 4 лица или за 6 лица.
Апартманите се целосно опремени со кујнски прибор за готвење, маса и столчиња на тераса за седење, ТВ. Апартманите за 6 лица се лоцирани сите на приземје, а апартманите за 4 лица на прв или втор спрат.

Клима и безжичен интернет (wi-fi) е вклученo во цена, и вилата располага со паркинг за определен број на коли, и расположливост

Четворо креветните апартмани се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица)

Апартманите за 5+1 лица се состојат од 2 простории (спална соба со дупло легло и креветчиња на спрат + дневен престој каде е и кујната со софа на отварање за 2 лица)

период

ноќи

1/4 апартман

1/5+1 апартман

21.05-28.05 ПРОМО ЦЕНИ

7

179

209

28.05-04.06 ПРОМО ЦЕНИ

7

209

229

04.06-11.06

7

359

389

11.06-18.06

7

439

489

18.06-25.06

7

499

539

25.06-02.07

7

589

639

02.07-09.07

7

669

729

09.07-16.07

7

669

729

16.07-23.07

7

669

729

23.07-30.07

7

669

729

30.07-06.08

7

739

779

06.08-13.08

7

739

779

13.08-20.08

7

689

739

20.08-27.08

7

549

609

27.08-03.09

7

499

549

03.09-10.09

7

399

429

10.09-17.09

7

339

369

17.09-24.09 ПРОМО ЦЕНИ

7

209

229

24.09-01.10 ПРОМО ЦЕНИ

 

169

199

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Брзжичен интернет
Паркинг

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса (0,50 еур на ден, се плаќа во агенцијата).

 Информации, услови, попусти
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст

Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Агенцијата не е надлежна

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Скопје – Дрводекор

04:00

40 €

Велес – БП мотел Македонија

04:30

40 €

Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес

03:40

55 €

Неготино – бензинска, Неготино

05:00

40 €

Граничен премин – бензинска Шимов

06:00

40 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Цена по лице за превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела)

време на поаѓање

цена

Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон

04:00

40 €

Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола

03:15

40€

Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола

02:15

45 €

Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола

02:15

55 €

Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола

02:30

45 €

Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола

03:15

45 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време

македонско време

летовалиште

15:00

14:00

Калитеа

14:45

14:00

Полихроно

14:30

13:30

Ханиоти

14:15

13:15

Пефкохори

 

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.