ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Thassos - Vila Eleni
Vila Eleni

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има дво и трокреветни студија и трокреветен апартман. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Вилата има пешкири кои се менуваат на 5 дена престој.

N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

- 10% попуст за резервации до 30 Април 2022

термин

Број на ноќи

1/3 студио

1/4 студио

1/4 апартман

 

 

мин. 2 лица

мин. 3 лица

мин. 3 лица

27.05.2022

7*

89€

69€

79€

03.06.2022

7*

99€

79€

89€

10.06.2022

7*

139€

99€

109€

17.06.2022

7*

159€

129€

139€

24.06.2022

7*

179€

149€

159€

01.07.2022

7

189€

159€

169€

08.07.2022

7

229€

169€

199€

15.07.2022

7

249€

169€

199€

22.07.2022

7

269€

189€

219€

29.07.2022

7

279€

199€

229€

05.08.2022

7

279€

199€

229€

12.08.2022

7

279€

199€

229€

19.08.2022

7

249€

169€

199€

26.08.2022

7*

199€

159€

169€

02.09.2022

7*

179€

149€

159€

09.09.2022

7*

149€

109€

119€

16.09.2022

7*

99€

79€

89€

23.09.2022

7*

89€

69€

79€

* цените се дадени по лице за 7 ноќевања

* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз

Дополнителни информации
* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба - бесплатно без помошен кревет
* Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба - 10% попуст
* трето лице во 1/3 студио и четврто лице во 1/4 студио - 30% попуст
* клима - 5 евра по соба на ден (опционално)
* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
* задолжителна доплата за "handling fee" на локалната агенција (се плаќа во агенција) - 10 евра по лице / 5 евра за деца до 12 години
* во собите има опремена мини кујна
* доплата за автобуски превоз на релација Скопје - Тасос - Скопје - 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))
* Задолжителна доплата за траект - 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)
*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и зголемување на цената за 10 евра)
* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со "Early booking" попусти)