ЛЕТО 2021 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2021 - ТУРЦИЈА
Валона (Vlore) - Hotel Primavera
Hotel Primavera

Хотел "Pimavera" се наоѓа на сама плажа во центар на Валона на шеталиштето, опкружено со дрворед од палми, хотели, ресторани и кафичи. Собите, односно балконите се со поглед на море. Собите се опремени со ТВ, тоалет, тераса со страничен поглен кон море и шетачката зона, паркинг, клима и WiFi - БЕСПЛАТНО. Хотелот поседува свој ресторан со поглед на море и шеталиштето каде се служи појадокот и можност за доплата на вечера. Го препорачуваме за сите кој сакаат одлична локација во центар и плажа и одличен поглед на море. Ви посакуаме пријатен престој.

  

 EARLY BOOKING - Лето 2021 

5% попуст за целосна уплата до 01.05.21

 

"Primavera" 3*
Валона

термин 

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

11

18

25

02

09

16

23

30

06

13

20

27

03

10

17

бр. ноќи 

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

7BB

Цена по лице (BB)

195

205

215

230

240

255

255

255

255

255

235

215

205

195

195

Дете од 4-12 години

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

50

Трето возрасно лице

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

75

 

НАПОМЕНА

  • - Цените се дадените по лице за 7 ноќи со појадок без превоз;
  • - Цената вклучува :сместување, услуга појадок ,Паркинг, WiFi, услуга 24/7;
  • - Во цената не е вклучено: патничко осигурување;
  • - Појадокот се служи во ресторанот на хотелот;
  • - Цените се во евра, плаќањето е исклучиво во денари по курс 62мкд=1€.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

  • -  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
  • -  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

 

Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Валона (390km)

 Куманово:

 (кај рафинерија ОКТА - автопат)

  01:30h 

 Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан - Валона
 Автопат (A2)

 

 

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

 02:00h

 Штип:

 (пред нова пошта - стадионот)

 01:00h

 Велес:

 (бензинска Макпетрол-кружен тек) 

 01:30h

 Тетово:

 (бензиска Макпетрол на влез) 

 02:45h

 Охрид:

 (аеродром Св.Апостол Павле)

 04:45h

 

 

03:45h

 Струга:

 (бензиска Макпетрол на излез)

05:00h

 Поаѓање од Валона:   

 15:00 часот  (кај вилата или околу 50м)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ ]

 

]

GPS Coordinates: 40.44655900735945     |    19.49472700447549