ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Toroni - Vila Flora
Vila Flora

10% ПОПУСТ ЗА РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31 МАЈ 

Торони е мало место помеѓу Неос Мармарас и Порто Коуфо, на југозападниот дел на вториот крак од Халкидики, Ситонија, на 17 километри јужно од Неа Мармарас, оддалечено околу 130 км од Солун. Заштитен знак му е преубавата плажа долга 2 км која е наградена со Сино Знаме и која секој турист го остава без здив...

Вилата се наоѓа на околу 30 метри од плажа.

Двокреветно студио - први кат.

Располага со француски кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор, плакар, ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со поглед на море.

Трокреветно студиото - први кат.
Располага со француски и еден поединечен кревет, комплетно опремена кујна,фрижидер,решо со две рингли, аспиратор, плакар за алишта. Во собата има ТВ и клима уред.Има сопствено купатило и тераса со страничен поглед на море.

Четворокреветен апартман - први кат.
Располага со една спална и посебна кујна. Во спалната соба има два поединечни кревети-,плакар за алишта, тв,клима уред и излегува на тераса, во кујната има еден француски кревет, плакар за алишта, тв, клима уред. Кујната е комплетно опремена со: фрижидер, аспиратор, решо со две рингли. Апартманот има сопствено купатило. Собите имаат пешкири, WI – FI. Има сопствен паркинг.

39°59'21.1"N 23°53'54.1"E

39.989189, 23.898360

 

Цени за наем на студио / апартман за 7 ноќевања.

Превоз со доплата.

Термин

Ноќевања

Цена за наем на студио / апартман

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

23.05.2021

7 ноќи

139

149

169

30.05.2021

7 ноќи

159

159

199

06.06.2021

7 ноќи

199

219

259

13.06.2021

7 ноќи

229

259

299

20.06.2021

7 ноќи

289

299

349

27.06.2021

7 ноќи

309

339

399

04.07.2021

7 ноќи

349

379

439

11.07.2021

7 ноќи

379

399

459

18.07.2021

7 ноќи

399

419

479

25.07.2021

7 ноќи

399

419

479

01.08.2021

7 ноќи

399

419

479

08.08.2021

7 ноќи

399

419

479

15.08.2021

7 ноќи

399

419

479

22.08.2021

7 ноќи

309

359

439

29.08.2021

7 ноќи

289

309

349

05.09.2021

7 ноќи

239

269

299

12.09.2021

7 ноќи

189

199

239

19.09.2021

7 ноќи

149

159

199

НАПОМЕНИ:

Ø ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања

Ø Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот

Ø Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Ø Над дозволениот број, може, на дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

Ø За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето

Ø Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот

Ø Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Ø По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата

Ø Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој

Ø Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Ø Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.

Ø За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.

Ø При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.

Ø За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот

Ø Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:

v Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

v деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

v Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
- Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
- Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
- Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
- Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
- Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

v Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

v Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.