ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BANSKO - Zara 4*
Zara 4*

Hotel Complex Zara 4*, Bansko

https://zarabansko.com/bg/

Early Booking попусти

15 % попуст за резервации направени со 30.10, платени до 10.11.2022

10% попуст за резервации направени до 30.11.2022 со максимален престој од 6 ноќи, доколку резервацијата е повеќе од 6 ноќи попустот не важи

Дополнителни попусти

7=6, 10=9, 14=12 за резервации направени од  01.11.2021 до 30.11.2021  

Период

01.12.2022 - 22.12.2022 07.03.2023 - 10.04.2023

23.12.2022 - 27.12.2022

28.12.2022 - 02.01.2023

03.01.2023 - 10.01.2023 21.01.2023 - 20.02.2023

11.01.2023 - 20.01.2023

21.02.2023 - 06.03.2023

Услуга

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Ноќевање со појадок

Полупансион

Тип на сместување

Цена по лице на ден - услуга ноќевање со појадок или полупансион

Person in Double room Standard

38,15 €

42,51 €

46,87 €

52,32 €

68,67 €

76,30 €

50,14 €

55,59 €

44,69 €

50,14 €

Person in Double room Deluxe

43,60 €

47,96 €

52,32 €

57,77 €

74,12 €

81,75 €

55,59 €

61,04 €

50,14 €

55,59 €

Person in One bedroom Apartment

55,59 €

61,04 €

64,31 €

70,85 €

86,11 €

94,83 €

67,58 €

74,12 €

62,13 €

68,67 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок или полупансион, користење на базен, сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, детска анимација, ски гаредорбер, трансфер со ски гондолата, интернет

Минимален престој од 3 ноќи за период 23-.12-2022 - 27.12.2022

 

Минимален престој од 5 ноќи за период 28.12.2022 - 02.01.2023

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double standard room - 2 pax - All standard rooms are connected and share 1 entrance and 1 balcony; We recommend a reservation for 2 connected standard rooms

Double deluxe room - 2 + 2 kids up to 11.99 y.o or 2 + 1 adult

One bedroom apartment - 2 + 2 kids up to 11.99 y.o or 2 + 2 adult

Two bedroom apartment - min.4 fullpaying, max. 4 + 2 pax. Only one in the hotel and it is on request. It is maisonette type.

Попусти

Дете до 5.99 год се сместува бесплатно

Дете од 6 - 11.99 год плаќа 50%

Еднокреветна соба -  добива 20% од цената на соба