ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Athos - Vila Maria - Jerisos
Vila Maria - Jerisos

Вилата „Maria“ се наоѓа на само 80 метри од плажата во централниот дел на Јерисос, на третиот крак Атос. Апартманите се наоѓаат на прв и на втор спрат од вилата. Сите имаат опремени кујни кои се целосно издвоени од спалните соби и имаат прозор, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Дел од сместувачките капацитети имаат тераси со поглед во дворот на вилата, а останатите се со поглед на улица. Сите тераси се заштитени со тенди. Гостите можат секојдневно да се одмараат во дворот на вилата кој е опремен со пластични маси и да ја користат скарата. Сите сместувачки капацитети имаат постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет.

 

Агенцијата, организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Во непосредна близина на вилата има простор за паркирање на возила.

-5% попуст за целосна уплата до 30. април 2022

 

Вила „Maria” - Јерисос

Термин:

Ноќевања:

1/2 апартман

1/2+1 апартман

1/4 апартман

1/4 апартман
(со две соби)

26.05-05.06.2022

10

190 € (11.780 ден.)

210 € (13.020 ден.)

260 € (16.120 ден.)

300 € (18.600 ден.)

05.06-15.06.2022

10

250 € (15.500 ден.)

270 € (16.740 ден.)

320 € (19.840 ден.)

360 € (22.320 ден.)

15.06-25.06.2022

10

330 € (20.460 ден.)

350 € (21.080 ден.)

400 € (24.800 ден.)

440 € (27.280 ден.)

25.06-05.07.2022

10

370 € (22.940 ден.)

390 € (24.180 ден.)

440 € (27.280 ден.)

480 € (29.760 ден.)

05.07-15.07.2022

10

430 € (26.660 ден.)

450 € (27.900 ден.)

500 € (31.000 ден.)

540 € (33.480 ден.)

15.07-25.07.2022

10

470 € (29.140 ден.)

490 € (30.380 ден.)

540 € (33.480 ден.)

580 € (35.960 ден.)

25.07-04.08.2022

10

470 € (29.140 ден.)

490 € (30.380 ден.)

540 € (33.480 ден.)

580 € (35.960 ден.)

04.08-14.08.2022

10

470 € (29.140 ден.)

490 € (30.380 ден.)

540 € (33.480 ден.)

580 € (35.960 ден.)

14.08-24.08.2022

10

470 € (29.140 ден.)

490 € (30.380 ден.)

540 € (33.480 ден.)

580 € (35.960 ден.)

24.08-03.09.2022

10

430 € (26.660 ден.)

450 € (27.900 ден.)

500 € (31.000 ден.)

540 € (33.480 ден.)

03.09-13.09.2022

10

330 € (20.460 ден.)

350 € (21.700 ден.)

400 € (24.800 ден.)

440 € (27.280 ден.)

13.09-23.09.2022

10

230 € (14.260 ден.)

250 € (15.500 ден.)

300 € (18.600 ден.)

340 € (21.080 ден.)

- Цените во табелата се однесуваат за наем на цело студио за 10 ноќевања без вклучен превоз
- Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време
- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)
- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс 62 денари
- Организиран превоз Скопје-Кавадарци-Јерисос
- Тргнување од Скопје во 04.00 часот и од Кавадарци во 05.30 часот пред туристичките агенции
- Цена на повратен билет –40 евра;деца до 2 години бесплатно (без седиште); од 2-12 год.-25 евра