Sarti - Vila Babis
Vila Babis

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 22.02.2023

10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА НА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 15.04.2023

+ 10% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА СО РЕЗЕРВАЦИЈА

*ЗА ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА ПОПУСТОТ СЕ НАМАЛУВА ЗА 2%

Се наоѓа во новиот дел на Сарти на само 110 m oд најубавиот дел на песочната плажа. Апартманите се за 2, 3, 4 или 5 лица, а главен квалитет на оваа куќа е што освен двокреветното студио бр. 4 има само апартмани и дуплекси, па и сместувањето за две лица е во апартман со одделена спална соба. Сите апартмани имаат SAT TV, интернет и клима (се доплаќа).

 

 
 

Поради честите измени на цените,
Ве молиме истите да ги проверите директно во агенција!
075 361 022
072 252 022

Цените се во евра, плаќањето е во денари по курс 1еур=62ден

 

За резервација без попуст потребна е уплата од 40% со резервација, а останатиот дел се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање.

Такса за престој, во висина од 0,5 евро по сместувачка единица на ден се плаќа на лице место пред влегување во објектот.

 

 

Политика на откажување на резервацијата од страна на патникот:

До 45 дена пред поаѓање – административни трошоци во висина од 5%

44 – 30 дена пред поаѓање 10%

29 – 20 дена пред поаѓање 20%

19 – 15 дена пред поаѓање 40%

14 – 10 дена пред поаѓање 80%

9 – 6 дена пред поаѓање 90

5 – 0 дена пред поаѓање или во текот на престој 100%

Промена на датумот на патување, сместувачката единица или објектот ќе се смета како откажување од патување.

За секоја извршена промена на податок во договорот за патување се наплаќа административна такса во висина од 10 ЕУР!