WELLNESS & SPA - Medite 4* - Сандански
Medite 4* - Сандански

Ценовник 01.12.2018-31.12.2019

Цените се по СОБА на ДЕН – ноќевање со појадок

сместување

недела-четврток

петок и сабота

DE LUXE ( 20м2)

2 adl

71 €

84 €

1 adl

58 €

71 €

1 adl+chd /0-12 г./

58 €

 71 €

PREMIUM ( 24м2)

2 adl

 75 €

94 €

2 adl+chd /0-12 г./

 75 €

94 €

3 adl

103 €

122 €

1 adl

 62 €

75 €

1 adl+chd /0-12 г./

 62 €

75 €

JUNIOR APP ( 28м2)

2 adl

115 €

124 €

2 adl+2chd /0-12 г./

115 €

124 €

3 adl

143 €

152 €

1 adl

  93 €

103 €

1 adl+chd /0-12 г./

  93 €

103 €

APP LUX 2 bedroom ( 31м2)

4 adl

142 €

159 €

4 adl+2chd /0-12 г./

142 €

159 €

5 adl

170 €

187 €

Легенда: adl - возрасен,  chd – дете

 

Цените се во € се плаќа во денари, 1€ = 62 ден Цените не важат за празници, семинари.

Сместување по 14:00 ч. (локално време) Напуштање до 12:00 ч. (локално време)

 

 

Во цената Е вклучено:

 • Ноќевање со појадок
 • Внатрешен базен со минерална вода,
 • Надворешен базен(во текот на летниот период)
 • Надворешно џакузи
 • Сауна, парна бања, релакс соба, фитнес
 • Паркинг,сеф на рецепција
 • Туристичка такса,

Доплати на ден за 1 лице:

 • Возрасен - полупансион 15 €
 • Дете  - полупансион за дете до 12 год. 8 €
 • Возрасен - полн пансион 23 €
 • Дете до 12 год. полн пансион 13 €

Политика за деца :

 • Дете до 12 год.  се сместува БЕСПЛАТНО со 2 возрасни
 • 1 возрасен и дете 12 год. на редовно легло, се смета цена за еднокреветна соба
 • децата  користат БЕСПЛАТНО детско катче, детски базени.