ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
Pefkohori - Vila Magda
Vila Magda

Вила “Magda”, се наоѓа на околу 70m од плажа, во центар на Пефкохори, во уличка која води до плажа, после кружниот тек. Располага со 1/2 студија за две лица со две единечни легла, 1/3 студија за три лица со три единечни легла. Сите студија се наоѓаат на 1-ви кат, имаат големи, просторни тераси со поглед во дворот на вилата, кујна со комплетен прибор за онолку лица спрема број на легла, купатило, гардеробер, ТВ, клима и Wi-Fi бесплатни, масичка со столчиња во кујна и на балкон. Гостите кој патуваат со сопствени возила, паркинг на булеварот. Студијата се наоѓаат на 1-ви кат. Ви посакуваме пријатен престој.

    

 EARLY BOOKING - Лето 2022 

15% попуст за целосна уплата до 01.04.22   |  10% попуст за целосна уплата до 01.05.22

"Magda"

термин

МАЈ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

СЕПТЕМВРИ

Пефкохори

 

 

21

28

4

11

18

25

2

9

16

23

30

6

13

20

27

3

10

17

 

бр. ноќи

7

7

7

7

7

7

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7 *

7

7

7

7

7

1/2 студио

85

95

115

135

155

185

330

350

380

380

380

380

380

205

185

145

115

85

1/3 студио

95

105

125

145

175

205

360

380

410

410

410

410

410

225

205

155

125

95

опис на ценовникот

цени по лице со превоз

цени за наем на цело студио без превоз

цени по лице со превоз

 

 

НАПОМЕНА

 • -  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • -  Цените за 7 ноќи/8 дена со*, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
 • -  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • -  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • -  Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • -  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 • -  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • -  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот. Постелнината се менува на денот на сместувањето и уште еднаш во текот на неделата;
 • -  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • -  Автобусот ги остава/зема патниците на 20м од вилата на булеварот.
 • -  Wi-Fi интернет и КЛИМА - БЕСПЛАТЕНО!!
 • -  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

 

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • -  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10%попуст на вториот термин;
 • -  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • -  Доплата за туристичка такса - 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • -  Доплата за превоз: 40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
 • -  Доплата за патничко осигурување / Информации во агенција.

 

Автобуски превоз ПЕФКОХОРИ, според термини од табелата 

Патни Информации

 Град на поаѓање

 Mесто на поаѓање 

 Време на поаѓање

Скопје - Пефкохори (345 км)

 Куманово:

 (бензинска Макпетрол - автопат)

04:15h

 Скопје - Тесалоники - Неа Модања - Пефкохори
 
 Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
 Патaрини во Македонија (280ден)
 Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје:

 (паркинг пред VIP хотел наспроти саем)

05:00h

 Штип:

 (паркинг пред нова пошта)

05:00h

 Велес:

 (бензинска Макоил, мотел Македонија) 

05:45h

 Неготино:

 (бензинска, Макпетрол) 

06:15h

 Г.П. Богородица:

 (бензинска, Oкта / Богородица)

07:00h

 Поаѓање од Пефкохори:   

 14:00 по МК време / 15:00 по ГР време (на главниот булевар)

 

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ