ЛЕТО 2022 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2022 - АЛБАНИЈА
ZLATIBOR - Mona 3*
Mona 3*

Hotel Mona 4* Zlatibor
Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Ценовник валиден по периоди:

01.09-29.12.2021

03.01-16.02.2022

17.02-16.07.2022

Тип на Соба

Kaпацитет на соба

Цена

Цена

Цена

Single Standart Room

1

81€

91€

81

Single Comfort Room

1

95€

107€

95

Single Superior Room

1

106€

126€

106

Double Standart Room

2

47€

52€

47

Double Comfort Room

2+2 / 3+1

56€

62€

56

Double Superior Room

2+2/ 3+1

62€

73€

62

Apartment Classic

2+2 / 3+1

75€

87€

75

Aparment Mona

2+2 / 3+1

88€

102€

88

Дополнително легло за лице над 12 години

28€

32€

28€

 Попусти:
10% попуст за уплата до 15.12.2021 за минимум престој од 4 ноќи
20% попуст за уплата до 15.12 за минимум престој од 4 ноќи за лица над 60 години

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок
- Користње на затворени базени, фитнес центар
- Wi- FI
- Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
- Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
- Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
- Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
- Доплата за вечера за возрасно лице 10€ по лице на ден
- Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
- Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
- Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
- Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

- Затварање на граници