ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЦРНА ГОРА
BOROVEC - Yastrebets 4*
Yastrebets 4*

YASTREBETS 4* BOROVETS

https://www.hotelyastrebets.bg/

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД

ЕBD1 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2022 15% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 01.04.2023

EBD 2 : ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2022 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 01.04.2023

NON REF : ЗА РЕЗЕРВАЦИИ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЗ 10 % ПОПУСТ

DAY DISCOUNT : 7=6 , 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 03.01 ДО 26.01.2023 И ОД 05.03 ДО 01.04.2023

МОЖЕ ДА СЕ КОМБИНИРААТ МАКСИМУМ ДВА ПОПУСТА

( EBD СО DAY DISCOUNT ИЛИ DAY DISCOUNT СО NON REF)

РЕЗЕРВАЦИИТЕ СО EBD 1 И EBD 2 СЕ БЕЗ ПРАВО НА ОТКАЖУВАЊЕ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

 

 

SGL ROOM

 

Junior Suite

Large Suite

Finish Chalet

Period

Valid

DBL ROOM

(2 pax)

(2pax)

(2 pax)

 

 

forest view

slope view

forest view

slope view

 

 

 

High season

All days

204,00 €

214,00 €

224,00 €

234,00 €

313,00 €

353,00 €

323,00 €

27.01.-04.03.2023

( мин. 3 ноќевања)

Medium season              

Thu -Sun

158,00 €

168,00 €

178,00 €

188,00 €

278,00 €

313,00 €

288,00 €

03.01-26.01.2023

Fri – Sat

204,00 €

214,00 €

224,00 €

234,00 €

313,00 €

353,00 €

323,00 €

Low season               

Thu -Sun

146,00 €

156,00 €

166,00 €

176,00 €

252,00 €

293,00 €

252,00 €

     05.03.-01.04.2023

Fri – Sat

176,00 €

186,00 €

196,00 €

206,00 €

288,00 €

330,00 €

288,00 €

Christmas period        

All days

232,00 €

242,00 €

232,00 €

242,00 €

Sold out

Sold out

Sold Out

    23.12-25.12.2022

( мин. 4 ноќевања)

New Year period

All days

292,00 €

303,00 €

292,00 €

303,00 €

Sold out

Sold out

Sold Out

26.12-02.01.2023

( мин. 7 ноќевања)

Дете од 4 до 11.99 год. на дополнително легло

26 ЕУР

Возрасен на дополнително легло

47 ЕУР

Maximum occupancy

Single Room ( 1 adl+1chd 0-3.99 yrs )

Double Room ( 3 adl)

Junior Suite ( 3adl or 2 adl+2chd 4-11.99 yrs)

Large Suite ( 3adl +1chd 4-11.99 yrs)

Finish Chaley ( 4 adl +1 chd 4-11.99 yrs)

Доплата за вечера за лице на ден

30 ЕУР

Деца од 4 11.99 години

15 ЕУР

Такса

Вклучена

Задолжитена доплата за Божиќна Вечера 66 ЕУР за возрасни . Деца од 4 до 11.99 год. 33 ЕУР

Задолжителна доплата за Новогодишна Вечера 190 ЕУР за возрасни . Деца до 4 до 11.99 год. 95 ЕУР

Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, хербална бања, парна бања, финска сауна, лакониум,

ледена фонтана, интернет, паркинг

Откажување на резервација:

Low season and Medium season: под 14 дена 100%

High season : под 30 дена 100%

Christmas period : под 45 дена 100%

New Year period : под 60 дена 100%

No Show 100%

ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД