ЛЕТО 2024 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2024 - ТУНИС
ЛЕТО 2024 - ЦРНА ГОРА
Polihrono - Vila Lemi
Vila Lemi

Локација: Грција / Халкидики / Полихроно

Плажа: 30м од песочна плажа со ситни каменчиња

Интернет: бесплатно во соби  (агенцијата не гарантира за брзината и стабилноста на интернетот)

Клима уред: со доплата – 7 еур на ден

 

Сместување: 

 • четирикреветно студио е со четири редовни легла,
 • апартман 1/3+1 е со 3 редовни легла и едно легло на расклопување кое е соодветно за возрасен и истиот има 2 соби од кои во едната од нив е кујната,
 • петокреветниот апартман има 3 соби, една соба со 3 редовни легла, друга соба со брачен лежај и посебна кујна.
 • Сите соби имаат комплетно опремена мини кујна и прибор во согласност од бројот на легла во собата. Babycot: на барање 

Чистење на собите и промена на постелнина: еднаш неделно при превземање на собата

Влегување во собите е  после 14 часот локално време / напуштање на собите последниот ден до 10 часот наутро

 

Early Booking попуст – 15% за резервации до 15.02.2024

 

 

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

Цената вклучува:

 • Наем на соба за 7 ноќевања
 • Интернет во соба

Доплати:

 • Користење на клима уред – 7 еур на ден
 • Туристичка такса од 1,5еур по соба на ноќ која се плаќа на лице место
 • Превоз Македонија – Грција – Македонија
 • Скопје / Велес / Неготино / Гр. премин Богородица – 45€ за возрасни и 35 € за деца до 11,99 г.
 • Струмица, Штип – 60 € за возрасни и 50 € за деца до 11,99 г.
 • Битола / Прилеп- 40 € за возрасни и 30 € за деца до 11,99

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција за време и место на поаѓање

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 10% попсут на терминот со пониска цена

 

Начин на резервирање и правила за отказ:

 • Резервација се прави со уплата на 30% од вкупниот износ.
  Доколку резервацијата се прави 14 или помалку денови пред датумот на започнување потребно е 100% уплата на вкупниот износ.
 • За резервација е потребно да се дадат точно име и презиме на сите патници и датуми на раѓање
 • Корисникот може во секој момент да се откаже од патувањето и тоа треба задолжително да го направи во писмена форма. Датумот на писмениот отказ претставува основа за пресметка и наплата на отказните трошоци како надомест во определен процент:

- за отказ од 60 до 45 дена пред патувањето се наплатува 5%

- за отказ од 44 до 30 дена пред патувањето 20%

- за отказ од 29 до 20 дена пред патувањето 50%

- за отказ од 19 до 15 дена пред патувањето 80%

- за отказ од 14 до 0 дена пред патување или во текот на патувањето 100%