ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЦРНА ГОРА
BANSKO - Adeona 4*
Adeona 4*

http://adeona-ski-spa.banskohotelspage.com/en/#bkl

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 31.10.2022

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 15.12.2022

Бонуси: 7=6 за период на престој  од 01.12 - 22.12.2022 и од 06.03 - 20.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

ADEONA 3*

   01.12.2022-22.12.2022   06.03.2023-20.04.2023

30.12.2021 - 02.01.2022

 03.01.2023 - 26.01.2023  06.02.2023 - 05.03.2023

23.12.2022 - 29.12.2022 27.01.2023 - 05.02.2023

ноќевање со појадок

полупансион +

ноќевање со појадок

полупансион +

ноќевање со појадок

полупансион +

ноќевање со појадок

полупансион +

Студио за 2 лица

47 €

62 €

95 €

112 €

59 €

75 €

66 €

81 €

Апартман 2+2 (цената е за 2 лица)

61 €

82 €

123 €

145 €

70 €

90 €

77 €

97 €

 Во цената е вклучено : ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера) за две лица студио или во апартман со една спална, транспорт до ски лифтовите, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, финес, интернет.

Попусти и доплати:

Дете до 2,99 год. – бесплатно

Прво дете од 3-11,99 год. на дополнително легло - бесплатно

Второ дете од 3-11,99 год. на дополнително легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 65€ / возрасен, 30€/ дете од 3- 11,99 г.

 

Капацитет на сместување:

Студио - 2 + 0,  2 +1 или 3 + 0

Апартман со една спална - 2+2, 3+1, 4+0

 

Минимум престој 3 ноќевања во период 24.12-05.03.2023

Минимум престој 2 ноќевања за период 06.03-20.04.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд