ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BOROVEC - Mura 4*
Mura 4*

 

ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ ДО 30.11.2022

 

Hotel Mura 4* е сместен во самиот центар на Боровец. 

Хотелот нуди: ресторан, лоби бар со камин и тераса, теретана, надворешен базен /само сезонски/, билијар, ски остава, детска игрална, конференциска сала, бежичен интернет, паркинг /со доплата/, лифт. Собите: телефон, LCD TV и фрижидер, фен

Во цената е вклучено: ноќевање со појадок или полупансион (ноќевање со појадок и вечера), фитнес, детско катче, WI-FI, паркинг (5€ на ден), надворешен СПА центар 5 евра за 2 часа, ски гардеробер.

 

MURA 4*

 01.12.2022-22.12.2022     06.03.2023-20.04.2023

30.12.2021 - 02.01.2022

 03.01.2023-26.01.2023   06.02.2023-05.03.2023

23.12.2022 - 29.12.2022 27.01.2023 - 05.02.2023

ноќевање со појадок

полупансион 

ноќевање со појадок

полупансион 

ноќевање со појадок

полупансион 

ноќевање со појадок

полупансион 

Двокреветна SMALL соба

34 €

45 €

63 €

73 €

40 €

51 €

48 €

59 €

Двокреветна стандард соба

40 €

53 €

74 €

85 €

45 €

55 €

54 €

65 €

Двокреветна LUX соба

 45 €

 62 €

 95 €

 106 €

 56 €

 67 €

66 € 

 78 €

 Трокреветна соба

36 € 

49 € 

63 € 

 74 €

41 € 

52 € 

48 € 

59 € 

 

Бонуси: 7=6, 10=9 за период на престој  од 01.12-22.12.2022 и од 06.03-20.04.2023

**Попустот за рани резервации  СЕ комбинира со БОНУСИТЕ !!!

Попусти и доплати:

Дете до 3,99 год. – бесплатно

Прво и второ дете од 3-12,99 год. на дополнително легло - 50% попуст

Возрасен на дополнително легло - 30% попуст

Доплата за Новогодишна вечера (задолжително) 75€ / возрасен, 35€/ дете од 4 - 12,99 г.

 

Капацитет на сместување:

Двокреветна SMALL соба - 2 возрасни

Двокреветна стандард соба - 2 возрасни + 1 дете до 12,99г

Двокреветна LUX соба - 2 возрасни + 2 деца до 12,99г

Трокреветна соба - 3 возрасни

 

Минимум престој 3 ноќевања во период 26.12.2022 - 05.03.2023

Минимум престој 2 ноќевања за период 01.12-25.12.2022 и 06.03-20.04.2023

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

Цените се дадени во евра, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ