ЛЕТО 2023 - ГРЦИЈА
ЛЕТО 2023 - ЕГИПЕТ
ЛЕТО 2023 - ТУНИС
ЛЕТО 2023 - ШПАНИЈА
BOROVEC - Festa Winter Palace 5*
Festa Winter Palace 5*

Hotel Festa Winter Palace 5*, Borovets

https://festahotels.com/en/festa-winter-palace

Early booking попуст:

15% попуст за резервации во престој од 03.01.2023 до 31.01.2023 (направени до 10.01.2023)

Цена по лице на ноќ / услуга ноќевање со појадок

Тип на сместување

01.12.2022 - 22.12.2022

23.12.2022 - 29.12.2022

30.12.2022 - 02.01.2023

03.01.2023 - 05.03.2023

06.03.2023 - 09.04.2023

Person in Double deluxe room

61,04 €

76,30 €

120,99 €

99,19 €

71,94 €

Single room

91,56 €

151,51 €

241,98 €

178,76 €

107,91 €

Person in Junior suite

71,94 €

87,20 €

131,89 €

110,09 €

82,84 €

Person in Apartment

82,84 €

98,10 €

142,79 €

120,99 €

93,74 €

Цената вклучува

Ноќевање со појадок

Користење на внатрешен базен, фитнес, сауна, парна бања, релакс зона, транфер до гондолата, интернет, паркинг

Минимален престој 3 ноќи за сите периоди

 

Максимално сместување

Single room - 1 pax

Double room deluxe - 2 + 1 pax

Junior suite - min 2 adults / max 2 + 2, 3 + 0

Apartment - min 2 adults / max 2 + 2, 3 + 0

Доплати

Вечера 21 еур по лице, 11 еур за деца од 4-13.99 год

Попусти

Дете до 3.99 се сместува бесплатно

Дете од 3-13.99 год. на дополнителни плегло добива 70% од цената на возрасен

Трето возрасно лице на дополнилтено легло во Junior suite ili Apartment добива 25% попусти од цената на возрасен