БОЖИЌНИ ПАЗАРИ 2021
ЕП Ракомет 2022
Furka - Vila Agios Georgios
Vila Agios Georgios

Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми и планини. Заоѓањето на сонцето е посебно доживување – како се спушта зад морето небото се украсува со црвени, пурпурни и портокалови зраци, па престојот на плажа попладне се продолжува и до 21 часот. Покрај природните убавини, туристите ги привлекува и добрата туристичка организација. Модерната инфраструктура овозможува пријатен и комфорен одмор, одмор за сечиј вкус.

Студиа Агиос Георгиос Б кат. – 70 метри од плажа, прекрасно уреден двор со мnогу зеленило, маслинки, опремен со детски играчки и скара на користење, ТВ и дел за дружење. Студијата се опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата (3 Еур/ден), големи тераси. Четворокретните студиа се мезонети на 2 нивоа и голема пространост, идеални за комфорен семеен одмор, некои се со поглед на море.

Фурка 2021

ПОПУСТИ: 20% до 28.02.2021 15% до 30.03.2021 10% до 30.04.2021

Вила Агиос Георгис Б кат Фурка

Мај

Јуни

Јули

Август

Септември

22

29

05

12

19

26

03

10

17

24

31

07

14

21

28

04

11

 

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2 студио (2 лица)

69

99

159

199

259

279

299

339

339

339

339

339

339

299

239

119

79

1/3 студио (3 лица)

79

109

169

209

269

289

309

349

349

349

349

349

349

309

249

129

89

1/4 студио (4+1 лица)

89

119

179

229

289

309

319

379

379

379

379

379

379

339

259

129

99

Забелешка

промо

промо

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

промо

промо

Цените се дадени за наем на студио на 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.

Автобуски превоз 30 Еур возрасни Битола – Прилеп . 35 Еур Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .

Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена – Лица по возрасни од 63 год: Попуст 10 Евра од редовната цена

За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не можи да се комбинирааат.

Термните кои се обележани со промо се промотивни и не подлежат на попуст, доплата за клима 3 Еур/ден (се плаќа на лице место)

Важат Општите услови за патување на СКТМ.